Jak dbać o biżuterię

Biżuteria jest niezwykłym dodatkiem każdej kobiety, dlatego dbajmy o nią należycie aby cieszyć się jej pięknem przez długie lata. Zachęcam do stosowania poniższych rad, by uchronić swoje skarby przed utratą blasku.

1. Przechowuj swoją biżuterię oddzielnie.

Pakuj biżuterię w specjalne torebki lub pudełka wyłożone miękkim materiałem. Ograniczenie dostępu powietrza zmniejsza możliwość powstawania tlenków, ponadto biżuteria będzie mniej narażona na porysowania. Ważne: nie przechowuj pereł z inną biżuterią zwłaszcza z metali gdyż grozi to uszkodzeniem ich powierzchni.

2. Uważaj na środki chemiczne.

Perfumy, balsamy, kremy czy dezodoranty mogą powodować zmatowienie biżuterii a nawet uszkodzić jej powierzchnię i doprowadzić do efektu ciemnienia. Dlatego jeśli spryskujesz ciało perfumami unikaj zwilżenia przez nie biżuterii, a najlepiej załóż ją dopiero po ok. 30 minutach od ich użycia.

3. Systematycznie czyść biżuterię

Oczyszczaj biżuterię z kurzu systematycznie, najlepiej specjalną chusteczką do pielęgnacji biżuterii. Nie czyść mocno zabrudzonej biżuterii samodzielnie – zwłaszcza przy użyciu środków czyszczących – oddaj ją do jubilera do profesjonalnej pielęgnacji. Pamiętaj, że nie wszystkie rodzaje biżuterii powinny być czyszczone w ten sam sposób. Wyroby z umieszczonymi w nich kamieniami organicznymi (perła, turkus, koral) mogą zmatowieć gdy użyjesz do ich czyszczenia środków chemicznych.

4. Użytkowanie

Zdejmuj biżuterię podczas wykonywania prac domowych, ponieważ wtedy łatwo o uszkodzenie mechaniczne (zarysowania) lub chemiczne (podczas styczności z detergentem).

Nie noś biżuterii na sąsiednich palcach. Obrączki i pierścionki podczas noszenia obijają się o siebie powodując zarysowania i w dalszej perspektywie czasowej, ich matowienie.

Pamiętaj: tylko od Ciebie zależy, jak długo będziesz się cieszyć swoimi skarbami!

Lubisz promocje?
Zapisz się na Newsletter
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl